Moj ginekolog mi je otkrio kondilome i poslao me je u bolnicu u Narodnom frontu na kolposkopiju i tamo su mi to potvrdili, ali mi je papa test dobar, još se nisam videla sa mojim ginekologom, ali da li je neizbežno spaljivanje laserom u ovom slučaju. Zašto mi nisu predložili neke bezbolnije metode? Čula sam da se u tu svrhu koriste kreme, mada sumnjam da je to tačno.

    Odgovoreno: 28. 09. 2008.
    • Najefikasniji način uklanjanja je fizicka eradikacija, a laser se pokazao najefikasnijm u tom domenu (sa najbržim opravkom). Intervencija se radi u anesteziji tako da ste obezboljeni. Postoji krema Aldara, ali je skupa i nema je kod nas- i može se koristiti samo za promene manjeg opsega.