Imam 31godinu, trudna sam (30.nedelja) i interesuje me pojašnjenje sledećeg nalaza koji imam od pre 3 godine: "Ehokardiografija srčane šupljine normalnih dimenzija, zalisci mitralni voluminozniji sa prolabiranjem prednjeg listica u levu pretkomoru, koaptaciona tačka nešto iznad anulusa. Nema hipertrofije miokarda leve komore 61% Doppler tehnikom se registruje blaga mitralna regurgitacija (1+) Dg Prolpasus valv. mitralis (bez hemodinamskog značaja)
    Pošto sam u trećem trimestru trudnoće i približava se i porođaj, da li postoji verovatnoća da će navedeno stanje da se pogorša ili da izazove neke neželjene posledice? Da li je moguć porođaj prirodnim putem?
    Hvala unapred na odgovoru!