Postovanje, Imam 33 god.i dvoje dece Posle druge trudnoce menstruacije su mi sve obilnije i obilnije.poslednja je bila tolaiko obilna da su mi lekari predlagali eks.kiretazu ali prvo su pokusali i uspeli sa inekcijama i metil end.kapima pa kiretaze nije bilo.Imala sam i mnogo vecih ugrusaka/i uvek ih imam /Od 4 lekara dvoje mi je reklo da mi je endometrijum zadebljan i da cu kir.morati da radim pre ili kasnije i da ce opet biti velikog krvarenja..jedan mi je rekao da je sve ok u skladu sa goidinama a doktorka mi je `nasla` dva mioma i ukljucila orgametril 2 * dnevno da smiri sledeca krv.Uvek redovno dobijam men.i traje po 4-5 dana..Sta dalje??? Svi su radili UZ..kako je moguce toooliko mimoilazenje u dijagnozi..Kako da ispitam sta je to ??Pijem orgametril ali ga teze podnosim/vrucina,znojenje,nervoza i sl../ Ocajna sam i unapred hvala na odgovoru..

    Odgovoreno: 23. 08. 2007.

    • Ne bih rekao da se svi Vasi doktori razmimoliaze u dijagnozi. Obilne menstruacije su posledica hiperplazije endometrijuma, ( bujanja sluzokoze materice) sto je uglavnom uslovljeno hormonski ( estrogenom ).Ukoliko ste se ugojili posle porodjaja moguce je da gojaznost potencira hiperplaziju- jer je masno tkivo depo hormona. Takodje prisustvo mioma (i oni su estrogen zavisni) moze uzrokovati obilnije i duze menstrualno krvavljenje. Moj predlog za Vas je explorativna kiretaza (siguran sam da ce rezultat biti benigan) upravo zbog tog "zadebljanog" endometrijuma- da biste Vi bili mirni a zatim spirala Mirena koja ce resiti i obilnost i duzinu menstrualnog krvavljenja a takodje pozitivno delovati na problematiku mioma. Inace Vase godine nisu tipicne za ono sto Vam se dogaja jer ste jos uvek mladi. Naravno osim ovih pozitivnih efekata ovom spiralom bicete zasticeni i od nezeljene trudnoce.