pre tri dana posle odnosa,primetila sam oticanje usana i ranice na samom ulazu vagine. sada se pojavio i svrab,kao i naticanje praceno bolom. napominjem da imam stalnog partnera. kod njega je problem bio slican vec sutradan,stim sto se njemu operutao jedan sloj koze na glavicu penisa i samom prepuciumu,takodje pracen izuzetnim svrabom i crvenilom. u poslednjih deset dana sam pod terapijom antibiotika zbog operacije umnjaka.lekovi koje sam pila su: himoral forte,orvazil d,i primala sam jugocilin 1.6. Nakon zavrsene terapije imala sam izliv sekreta koji se povukao,medjutim nakon toga su mi se pojavile brazde na usnama i ranice. molim vas da mi odgovorite,i predlozite kakve bih testove trebala da uradim. unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 21. 08. 2007.

    • Najverovatnije nema razloga za preteranu brigu. Upotreba antibiotika je poremetila vaginalnu floru i pruzila sansu nekim uslovno patogenim bakterijama da "podignu glavu" i naprave infekciju na koju ste Vi i Vas partner (a uz mehanicku iritaciju prilikom odnosa) reagovali. Moj savet za vas je da se 3x nedeljno irigirate rastvorom tantum rosa, da lokalno primenite Macmiror kremu ako je nadjete ( i Vas partner) a da svako vece jedno 6 dana stavite po jednu vaginaletu Macmiror. Posle toga jos 6 dana Vag. Lactovag 2x1 kako bi sredili vaginalni ph i floru . Ako ne nadjete ovu kremu moze bilo koja antibiotska. Ako sve ovo ne pomogne uradite gupu sekreta i V+C bris kao i ginekoloski pregled.