Uzimam Legravan vec 11 meseci. Imam 33 god., dvoje dece i uredan sex.zivot. Odlicnog sam zdravlja i svi nalazi sa sistematskog pregleda su odlicni. Doktorka mi je preporucila da napravim pauzu od 3 meseca u uzimanju tableta pa da ponovo nastavim. Pitanje je: da li je to potrebno ili ne? Srdacno Vas pozdravljam.

    Odgovoreno: 04. 03. 2007.
    • Savremena kontraceptivna sredstva po preporuci proizvodjaca ne zahtevaju pauzu u upotrebi sto je ranije bila praksa i cega se verovatno po inerciji drzi Vas ginekolog. Znaci ukoliko se Vi dobro osecate , i redovno kontrolisete (ukljucujuci i pregled grudi), niste pusac i u porodici nemate infarkte i cerebrovaskularne bolesti (slogove) mozete nastaviti sa ok., a ako je nesto od ovog prisutno napravite pauzu i razmislite o spirali kao odlicnoj zameni za oralnu kontracepciju.