1. Daunov sindrom sa udruženim dijabetesom melitusom tipa 1

    Pitanje broj: #61377

    Moja devojčica ima Daunov sindrom-translokaciju, kakve su njene mogućnosti? Sada ima i dijabetes melitus (e10), da li postoji mogućnost skidanja sa insulina?

    Odgovoreno: 28. 05. 2010.
    • Mogućnosti svake osobe koja boluje od Daunovog sindroma su individualne. To zavisi i od toga da li je u svim ćelijama organizma prisutna aberacija. Ako je aberacija prisutna samo u nekim ćelijama (mozaik) , onda je bitno u kojim je ćelijama prisutna. Koliko sam upućena, dijabetes melitus tip 1 se leči na prvom mestu insulinom, ali o tome su kompetentniji da komentarišu endokrinolozi.