1. Nasleđivanje krvnih grupa u porodici

    Pitanje broj: #59261

    Interesujeme da li je moguce da oba roditelja imaju B+ krvnu grupu, a da dete ima 0+ (na babu)?

    Odgovoreno: 20. 04. 2010.

Komentari na pitanje: #59261

    • Da li je moguće da dete ima A ili AB krvnu grupu ako mu roditelji imaju nultu krvnu grupu?

    • Da li je moguce da dete ima krvnu grupu B-, od majke O+ i oca A+?

    • Da li je moguće da dete ima AB +, ja imam AB -, a otac deteta je nulta grupa. Postoje li izuzeci, s obzirom da svuda piše da je to nemoguće?

    • Poštovani,dobar dan. Zanima me kako je moguće da dete ima krvnu grupu A+, a oba roditelja su B+. I dede i babe nemaju A+. Svu su ili B ili 0+

    • Hitno potreban odgovor. Naime, Deda po ocu je AB, a deda po majci A+, otac deteta je B+, majka O-, da li je moguce da beba ima krvnu grupu A-?

    • Interesune me imam troje dece ja sam 0+ muz AB+ prvo dete 0+ drugo B- trece B+ kako moje prvp dete ima 0 + kada svugde objasnjavaju pa i kod vas da kodove kombinacije roditelja dete nemoze da bude 0 molim vas kad budete u mogucnosti da mi odgovorite unapred hvala

    • Postovanje da li je mogu da ako je otac 0 + majka AB- da ja budem AB-. Nesto sa cula cak i da je majka druga krvna grupa ja ne mogu biti AB nikako ako kedan roditelj ima 0 .? I da li je moguce da sam nasledila od babe ili dede AB bezobzira sto je otac 0 . Molim vas objasnite mi ? Hvala unapred

    • Interesujeme da li je moguce da roditelji imaju krvnu grupu 0+ i A1+ a beba da ima B+?

    • vidovic danka 20. 02. 2013.

      Ja i muz smo imali 5 van tjelesnih oplodnji od kojih je 3 puta uspjelo ali nazalost sve se zavrsi vec u prvim nedjeljama. Dali se moze otkriti uzrok i koje nalaze bih trebala da radim. Hvala!