Poštovani,
    imam kifozu. Kako je pobediti bez operativnih zahvata?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      kifoza može biti rezultat lošeg držanja tela ili posledica deformacije kičmenih pršljenova. Ako se radi o kifotičnom držanju, mogu da pomognu vežbe, plivanje i korekcija stava. Ako se radi o strukturnim promenama, potreban je odgovarajući mider i program vežbi. Operacije se rade samo kod uznapredovalih, teških strukturalnih deformacija. Takođe je veoma bitno koliko godina imate i kakav je rtg snimak.
      Pozdrav

    • Imala sam multiplex izmedju 4i5, poslije kineziterapije kod profesora u krasicima sam snimila ponovo i bila je potpuno povucena, da li treba sada da radim stalno vjezbe koje mi je i sam dao 3 mjeseca.