Poštovani,
    nisam siguran da li je ovo pitanje za vas ali evo. Imam  20 god. 181cm, 80 kg. Imam bol u sredini grudi koji se javlja povremeno, na nagliji pokret, uzdah, kašalj i sl. Takođe postoji i bol u istoj ravni samo sto je na kičmi. Bio sam kod fizijatra, doktora opšte medicine ali do sada mi nije pomoglo. Oboje su mi davali da mažem kreme sa kamforom ali bol i dalje postoji.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovani,
      postoji više mogućih razloga za simptome koje imate. Najpre uradite rtg snimak grudne kosti sa pripadajućim rebrima (moguće je da postoje degenerativne promene na pripojima rebara za grudnu kost - m. Tietz, što nije "opasno", a može biti vrlo neprijatno). U svakom slučaju treba najpre uraditi dijagnostiku, a tek kad se zna o čemu se zaista radi, primeniti adekvatnu terapiju. Dakle: rtg, laboratorijske analize, eventualno pregled pluća