Poštovani,
    Moj sin ima 10 godina, kao beba je nosio longete za ispravljanje stopala i to je sve prošlo kako treba. Međutim, on stalno hoda isključivo na prstima i to dovodi do povremenih bolova u ahilovim tetivama. Išao je na korektivne vežbe i preporučeno mu je da se bavi sportom pa on trenira košarku već 3 godine. Nema ravna stopala. Da li postoji neka posebna obuća ili neki uložak koji bi on trebao da nosi da bi se nekako navikao da spušta petu pri hodu?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 17. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Hod na prstima nije adekvatan
      i najpre treba ispitati njegov uzrok. Pitanje je da li je ahilova tetiva normalne dužine i da li dete objektivno može da se spusti na pete. Potrebno je detaljno sagledavanje od strane dečjeg neurologa, ortopeda i fizijatra. Nakon pregleda dobićete informaciju o obući, ortozama, načinu lečenja.
      Pozdrav.