Poštovani,
    Imam 20 godina. Od rođenja imam deformaciju levog prednjeg hemitoraksa ( deformatio hemithoracis lat sin.). Molim Vas da mi odgovorite da li nekako mogu da ispravim rebro i kako (neke posebne vežbe ili operacija). Biću Vam zahvalan na bilo kakav odgovor.
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 21. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Trebalo bi da odete na detaljan pregled kod ortopeda i uradite RTG snimak rebara, da bi se utvrdilo o kakvoj deformaciji se radi. Na osnovu toga može se zaključiti da li je potrebna operacija. Najvažnije je da li imate bilo kakve tegobe, bolove, smetnje. Ako nema nikakvih tegoba i radi se samo o estetskim smetnjama, možda operacija i nije potrebna.
      Pozdrav.