Imam devojčicu koja ima 5 godina i grudni koš je počeo da se deformise. Vodila sam je kod lekara i rekli su mi da nema leka kada je bolest pilećih grudi u pitanju i da jedino može da se ublaži vežbama koje se svode na plivanje. U mom gradu nema bazena niti imam mogućnosti da je vodim u neko drugo mesto svakodnevno.
    Molim Vas da mi pomognete Vašim savetom, koje vežbe su dobre za to i šta bi trebala od vitamina i minerala da pije?
    Unapred zahvalna zabrinuta majka.
    Pozdrav!

    Odgovoreno: 07. 04. 2009.
    • Ako se radi o deformitetu gde je grudna kost ispupčena, postoji odgovarajuće pomagalo u vidu pojasa sa pelotom koje sprečava dalje napredovanje deformiteta. Najbolje su ipak vežbe koje možete raditi i kod kuće (odite nekoliko puta na tretman i naučite). Plivanje jeste jako korisno. U svakom slučaju nemojte preterano brinuti, to se može solidno korigovati vežbama, a ako deformitet preterano napreduje i pravi smetnje, postoji operativno zbrinjavanje (samo za izuzetno velike def.)