Imam 23 godine i na snimku su videli da imam spondilozu vratnog dela kičme.
    Predložili su mi elektroterapije u sportskom centru.
    Da li mislite da je to efikasna metoda ili postoji neka bolja?
    Da li je neophodno da unosim neke posebne vitamine?

    Odgovoreno: 23. 03. 2009.
    • Spondiloza vratne kičme spada u degenerativne reumatske bolesti koje daju neprijatne tegobe, ali ne utiče bitno na opšte stanje, vitalnost i radnu sposobnost (vrlo je česta i nije \"opasna\"). Lečenje je fizikalno, prvenstveno vežbe za mišiće vratnog dela kičme, elektroterapija, ultrazvučna masaža, laseroterapija...).
      Nema veze sa ishranom i vitaminima.