Poštovanje,
    Imam 62 godine i srčani sam bolesnik, tačnije dijagnoza mi je angina pektoris, za koju već pijem lijekove Vazotal. Nedavno mi je otkrivena i osteoporoza, a DXA nalaz je pokazao sledeće: Total T score-4,5, gubitak koštane gustine 46%, lijevi kuk(vrat)-30% i desni kuk(vrat)-30%. Dijagnoza je Osteoporosis M81, Kyphosis vert.thoracalin, Sy thoracale chr. Još mi nije odredjena terapija, ali čula sam za tablete Boniva pa me zanima Vaše mišljenje - tj.šta mi Vi predlažete? Medjutim, pored svega toga imam, po meni, najveći problem - a to je neizdrživ bol u lijevom dijelu kičme, ukočenost - naročito u jutro nakon budjenja. Radila sam nalazi i dijagnoza je sledeća: SPONDILOZA i torakalnog i lumbalnog dijela, Schmorlove hernije uz pokrovne površine od Th 11 do L3 pršljena. Spondilolisteza - anterolisteza L5 u odnosu na S1 za 13 mm, suženje istog IV prostora sa diskartrozom. Pored gela i tabeta Diklofenak nisam uzimala ništa, niti sam vršila fizikalnu terapiju.
    Molim Vas, kažite mi kakva je to bolest i šta može da mi ublaži bolove, kao i da li postoje neke ustanove specijalizovane za ovu vrstu bolesti?
     Unaprijed zahvalna Dragica!