Poštovana,
    moj muž i posle tri primljene blokade u kolena povremeno ima jake bolove, pod rukom se oseti struganje u kolenima, a dešava se da su mu ona otečena. Pokušavali smo sa raznim kremama (fastum gel, gelovi na bazi gaveza) ali posle određenog perioda ni to mu više ne pomaže.
    Šta da radimo i ima li tu kakve terapije, sem operacije?
    Unapred zahvalna.
    Dragana

    Odgovoreno: 13. 01. 2009.
    • Najpre je neophodno da uradi dijagnostiku, tj. da se pronađe uzrok bola. Treba uraditi RTG snimak kolena, a još bolje magnetnu rezonancu, a ako je potrebno i artroskopiju kolena. Tek kada se dobro pregledaju sve strukture zgloba, može se razmatrati oblik i vrsta lečenja. Nemojte pokušavati da isprobavate razne lekove i postupke, a da niste sigurni šta zapravo lečite.