Poštovana dr,
    u kom uzrastu se beba sme nositi u kengur nosiljci i kada se sme staviti u sedeći položaj u kolicima?
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 13. 01. 2009.
    • Ako baš morate da nosite bebu u "kengur" nosiljci (obe ruke su vam zauzete i baš nemate nikakvu vrstu pomoći pa morate sami da idete u nabavku), neka beba bude okrenuta licem prema napred, a leđima prema vama. Možete je koristiti posle šestog meseca, samo iz nužde. Nikada nemojte postavljati bebu da sedi, pustite da sama sedne kada bude dovoljno zrela. Zdrava deca sedaju između 9 i 12 meseca. Svako prerano posedanje izaziva sabijanje kičme i usporava razvoj fine motorike šake. Od postavljanja deteta da sedi, vi nećete imati nikakvu korist, a dete može imati štete. Kolica služe za transport, koristite ona koja mogu da se dovedu u horizontalan položaj, tako da dete bude u ležećem na leđima ili na stomaku.