Poštovana,
    povremeno me boli lumbalni deo kičme. Nosim magnetni pojas jačine od 16 - 800 Gauss-a. Koju jačinu magnetnog pojasa mogu da nosim. Jedan prijatelj nosi magnetni pojas od 19000 Gauss-a.

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Savetujem vam da najpre utvrdite razlog bola u kičmi. Dakle potrebna je dijagnostika (RTG, magnetna rezonanca, pregled ortopeda, fizijatra ili neurologa, eventualno EMNG. Tek nakon toga, kada se bude znalo o čemu se zapravo radi, može se propisati adekvatna terapija. Nemojte koristiti komercijalne preparate i pomagala bez konsultacije sa lekarom i pregleda.

Komentari na pitanje: #18530

    • Postovana, mom suprugu je utvrdjena hernija diska medijalno mediolateralno na nivou l3/l4, medijalna hernijacija na nivou l4/l5 i l5/s1 narusena donja ploca prsljenskog tela l3 i gornja pokrovna ploca l4 kao znak degenerativnih promena pa me zanima da li bi magnetni pojas imao nekog uspeha kod njega. Unapred zahvalna