Poštovana,
    Dete od 4.5 godina je pre 6 nedelja imalo operativno lečenje deformiteta oba stopala po tipu pes equinovarusa (produžene su obe ahilove tetive). Posle perioda od 6 nedelja u kružnom gipsu sada su mu obe noge u longetama koje se trebaju nositi još 3 nedelje. Posle tog perioda savetovana je fizikalna terapija u nekoj banji ili lokalno u Kliničkom centru.
    Interesuje me koja je banja u Srbiji najbolja za rehabilitaciju dece posle operacija ovog tipa.
    Srdačno

    Odgovoreno: 03. 01. 2009.

Komentari na pitanje: #18401

    • Postovana, moje dete ima 3. 5 godine, leceno je od rodjenja (pes equinovarus) ponsetijevom metodom. Skinuli smo cipelice sa 2 god. Par kontrola nakon toga sve je bilo ok. Skoro smo bili na kontroli kod i receno nam je da je situacija zadovoljavajuca ali da razmislimo o intervenciji na ahilovim tetivama jer dete krivi pomalo stopala. Interesuje me kakav efekat se moze postici fizikalnim terapijama? Kolika je verovatnoca da cemo morati kasnije na operaciju i slicno? Koliko cesto bi morali da idemo na terapije i slicno? I da li podtoji sansa da se stupi u kontakt sa osobom koja je komentarisala ovu temu (email ili. . . .) ili bilo s kim koje imao iskustva sa operacijom tetiva. Pozdrav