Poštovana,
    pre 2 nedelje imala sam uganuće skočnog zgloba. Stavljena mi je gipsana longeta koja je skinuta pre 2 dana. Preporuka lekara je da se oslanjam 50% na tu nogu i fizikalna terapija u Ndz. S obzirom da su mi zakazali pregled u DZ tek za 2 nedelje, ako možete da mi preporučite vežbe koje bih mogla da radim kod kuće, jer ko zna kad ću doći na red za fizikalnu terapiju. Bolovi su prestali i mogu da pokrećem stopalo gore - dole, ali ne i levo - desno. Kad spustim nogu mogu samo blago da se oslonim na nju.
    Unapred zahvalna.
    Olivera

    Odgovoreno: 25. 12. 2008.
    • Neverovatno je da se toliko čeka na pregled fizijatra i tretman. U međuvremenu, ako postoji otok vršite blagu masažu kockom leda u trajanju od 6-8 minuta, 3-4 puta dnevno, a onda odignite nogu da bude iznad nivoa tela . Možete koristiti i blagu kompresiju pomoću elastičnog zavoja. Uveče namažite Lioton gel. Što se oslonca tiče, najbolje ćete oceniti sami (granica bola), ali bi trebalo da oslonac sami postepeno povećavate za 5% na 3-5 dana (to je % od vaše telesne težine, npr., ako imate 70 kg, na tu nogu treba da prenesete u početko 20kg, zatim 24kg i tako do 50%, a to je 35kg). Preko toga nemojte ići do pregleda lekara. Vežbajte pokrete u skočnom zglobu, takođe do granice bola.