Poštovana doktorka,
    Pre oko tri meseca izlazeći sa posla i hodajući po ravnom, osetio sam iznenadan i jak bol iznad pete leve noge. Napominjem da radim za računarom pa sam možda nezagrejan naglo napravio iskorak koji je izazvao bol u tetivi koji i danas traje sa manjim ili većim intenzitetom. Na pregledu fizijatar mi je konstatovao da je bol u AHILOVOJ TETIVI i kao terapiju mi je preložio vežbe stopala i žgloba i mazanje mesta bola Factum gel-om. Na mestu bola je vidljivo blago crvenilo, temperatura i otok. Bolovi postoje samo pri kretanju - hodanju dok u stanju mirovanja bolova nema. I pored bolova ja svakodnevno hodam po preporuci lekara posle operacije na srcu (4 bajpasa) i operacije aneurizme abdominalne aorte.
    Koliko dugo traje oporavak ove vrste oboljenja? Možda je potrebno mirovanje?
    Hvala Vam na razumevanju

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Pošto bolovi traju već tri meseca, potrebno je da se ozbiljnije pozabavite otkrivanjem uzroka bola. Tek kada se otkrije razlog može se preduzeti lečenje u pravom smeru. Treba da odete ortopedu, uradite UZ Ahilove tetive ili eventualno magnetnu rezonancu skočnog zgloba (kako ortoped bude odlučio). Možda bi vam trenutno pomogla fiksacija zgloba elastičnim zavojem.