Poštovana,
    U poslednje dve nedelje osećam jak bol u kičmi, a naročito u predelu oko kičmenog stuba u središnjem delu ledja. Najviše me boli noću i ometa san, takodje i kad dugo stojim. Koristim anatomski jastuk i trudim se da spavam u ispravnom položaju ( bez grčenja i savijanja) ali ne pomaže. Napominjem da sam se porodila pre 3 meseca i da u toku trudnoće nisam imala ozbiljnije bolove u krstima.
    Da li problem mogu sanirati vežbama ili nekom terapijom? Šta je u pitanju?
    Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 12. 12. 2008.
    • Pokušajte da najpre regulišete stav i držanje tela, na primer kad presvlačite bebu. Najbolje je da to radite na stolu, pa tako ne morate da se savijate u leđima ako presvlačite na krevetu. Dobro je da radite vežbe istezanja za mišiće leđa i koristite neki od lokalnih antireumatika tipa: Diklofenak u spreju, biofreeze gel, fastum gel ili neki drugi preparat za mazanje spolja, uz blago utrljavanje i masažu. Ako to ne pomogne uradite RTG snimak kičme - leđnog dela.