Imam 53 godine i nakon Rtg snimanja kičme, na koje sam otišla sa uputnom dijagnozom Lumboischialgia, dobila sam sledeci nalaz: Ispravljena fiziološka lordoza vratne kičme; početne spondilotične promene na pojedinim torakalnim i lumbalnim pršljenovima; korpus 12. torakalnog pršljena je nešto snižen - ranija povreda?; I.V. prostor L5-S1 je sužen; postoji sacrum acutum.
    Molim Vas da mi odgovorite o čemu je reč i da mi kažete koji su postupci lečenja.

    Odgovoreno: 12. 12. 2008.
    • Radi se o degenerativnim promenama na kičmenom stubu koje su veoma česte, nisu posebno "opasne", ali povremeno mogu dati neprijatne tegobe. Fizikalna terapija dobro sanira bolove i savetuje se tretman bar dva puta godišnje (može i u banjskim uslovima). Probajte i neki od nesteroidnih antireumatskih lekova (brufen, diklofen, ketonal) ili preparata za spoljnu upotrebu iszog sastava (gelovi i kreme za mazanje)