Imam 33 godine. Bolove u ramenima imam od desete godine, ali dijagnoza nikad nije postavljena od strane većeg broja lekara. Skoro sam se porodila, a u trudnoći sam često imala ukočene, pa skoro sve zglobove ruku i kolena. Sada je ta ukočenost ređa, ali bolovi manjeg intenziteta u ramenima i dalje je prisutna. Kao i pre, ponekad budu jaki i traju bar dve nedelje. Primetila sam i da mi se na noktima pojavile brazde. Zglobovi mi nisu otečeni. Retko bolujem, skoro nikad, od drugih bolesti.
    Želim da znam, da li Vi možda sumnjate na nešto i koji su testovi potrebni da se urade da se postavi dijagnoza i gde se ti testovi rade i kako?