Objasnite mi posljedice dislociranog lumbalnog kralješka i da li ima kontraindikacija za vježbe.
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 12. 2008.
    • Dislocirani lumbalni pršljen može imati posledice u zavisnosti od uzroka i stepena dislokacije. Osim pršljenskog tela, postoje i pršljenski lukovi koji grade kanal kroz koji prolazi kičmena moždina, a iz kanala izlaze korenovi živaca. U slučaju dislokacije može eventualno doći do neuroloških simptoma različite prirode (trnjenje nogu, slabost mišića nogu, problemi sa kontrolom mokrenja i mnogi drugi). Nekada nema nikakvih tegoba.