Imam skoliozu vratne kičme. Zanima me kakve su posledice i da li fizikalna terapija pomaže?
    Unapred hvala.
    Danijela

    Odgovoreno: 25. 11. 2008.
    • Verujem da je umesto reči "skolioza" trebalo da stoji spondiloza. Inače skolioza je deformacija kičmenog stuba koja podrazumeva bočno krivljenje kičme, najčešće u leđnom i krsno-slabinskom delu, dok se veoma retko javlja u vratnom delu. Ukoliko ipak postoji skolioza vratne kičme, onda se kompenzatorne krivine javljaju na leđnom delu, glava je savijena na jednu stranu i postoji jaka asimetrija lica. Ipak proverite šta piše na lekarskom izveštaju i RTG snimku. Razlika između ove dve dijagnoze je drastična: po pitanju simptomatologije, terapije i prognoze.