Pre skoro tri meseca imala sam prelom tibije. Gips sam imala sedam nedelja. Sad hodam bez štake, ali otok oko skočnog zgloba je još tu. Dr mi je rekla da su to statički otoci i može proći i do šest meseci, dok sasvim noga ne bude zdrava. Brine me da se nešto ne "kuva" u nozi i zato otok je još tu. Ujutro mi je malo splasnut, ali ne kao u zdravoj nozi. Dokle će taj otok?
    Hvala

    Odgovoreno: 24. 11. 2008.
    • Za prelom tibije koji je rešavan gipsanom imobilizacijom od sedam nedelja, pojava otoka je sasvim očekivana. To može trajati više meseci i to su zaista statički otoci (ne "kuva" se ništa). Nastavite sa vežbama koje ste naučili na fizikalnom tremanu, bavite se svakodnevnim aktivnostima , a u časovima odmora dok sedite u fotelji, podignite tu nogu na susednu fotelju (ne dozvolite da "visi"). Možete koristiti i Lioton gel.