Uz rendgenski snimak vrata mi piše: vide se znaci uncarthroze VC-3 do VC-7. Imam bolove u vratnom delu kičme i leđima. Ujutru se nekada budim sa potpuno obamrlom rukom, a preko dana povremeno imam vrtoglavicu.
    Molila bih vas da mi pojasnite dijagnozu i šta može da se uradi!
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 14. 11. 2008.
    • Radi se o degenerativnim promenama na vratnim pršljenovima koje same po sebi nisu "opasne", ali mogu dati neprijatne simptome. Prijala bi vam fizikalna terapija (npr. ručna ili ultrazvučna masaža, laser, elektro terapija, vežbe za bolni cervikalni sindrom...) Možete probati lokalnu primenu nekog od antireumatskih gelova ili krema, kao i neki od lekova iz grupe nesteroidnih antiinflamatornih lekova.