Poštovana doktorka,
    Imam sina rodjenog 12.08.2008. god. Na otpustu iz bolnice rečeno mi je da ima problem sa kukovima i da se za 15 dana javim kod dečijeg hirurga. Posle 5 dana po izlasku iz bolnice otišli smo na pregled i ultrazvuk kukova gde nam je rečeno da počnemo sa širokim povijanjem i vežbama kod fizijatra kako bi prevazišli problem (po Grafu tip lla+ ), posle mesec dana, nije bilo napretka, jer je ultrazvuk pokazao da je po Grafu tip lla- a dg. Luxatio coxae bilateralis congenita Q651. Odmah smo dobili Pavlikom aparat na 6 nedelja. Svakih 15 dana bili smo na kontroli i uvek su mu korigovani kajiševi. Za par dana idemo ponovo na ultrazvuk. Ja sam primetila da se sad njegovi kukovi "otvaraju" sasvim normalno i do kraja (dodiruju površinu na kojoj leži).
    Da li mogu da očekujem skidanje kajiševa ili se oni nose po nekim izvorima 3 meseca pošto je on imao 1,5 mesec kada je počeo sa nošenjem i koliko je sve ovo zabrinjavajuće za dalji razvoj s obzirom da mi je on 3. dete a da ostala deca nisu imala ovakvih problema.
    Molim za odgovor pošto mi je jako bitno da čujem još jedno mišljenje.