Pocituvan doktorka,
    Edna godina kako me machat bolovi vo polovinata. Dijagnozata na doktorot e lumbalgio so isijalgija. Po preporaka na doktor odev na fizikalna terapija 1 mesec. Posle toa nemav nikakvi podobruvanja, samo vlosuvanje na sosjtojbata zatoa sto bolovite se proshiri ja na cel grb. primam naklofen. Za vreme na dejstvoto na tabletata namam bolovi no posle toa povrtorno se vrakaat bolovite...
    Ve molam kazete mi d li se lekuva ovaa bolest i na koj nachin? Koja e prichinata za nejzino pojavuvanje?
    odnapred blagodaram

    Odgovoreno: 07. 11. 2008.
    • Važno je na osnovu čega je postavljena dijagnoza: da li je urađen samo klinički pregled, retgen, ili magnetna rezonanca. Lumboishialgija može biti posledica hernijacije intervertebralnog diska (što se potvrđuje CT-om ili magnetnom rezonancom), a može biti i posledica degenerativnih promena na kičmenim pršljenovima. Terapija zavisi od vrste promena, a svodi se na lekove iz grupe antireumatika, ponekad kortiko preparata, vitamina B, tetrazepam, fizikalna.