Moje dete ima 9 godina. Nosilo je razne uloške protiv ravnih tabana. Ništa ne pomaže.
    Šta da radimo? Mnogo se nerviramo. Mislim da mu je gore nego ranije. Da li se to može nekako izlečiti osim operativno.
    Unapred se zahvaljujem na odgovoru.

    Odgovoreno: 03. 11. 2008.
    • Ravni tabani se mogu korigovati (nekada potpuno, a nekada samo delimično) vežbama u ranom uzrastu. Tim vežbama, jačaju se mišići koji "podižu" svod stopala. Ulošci samo popravljaju položaj tabana, i formiraju svod mehaničkim putem dok dete stoji, a kada se uložak skloni, taban se vraća u svoju poziciju. Retko se ravna stopala rešavaju operativno. Odvedite dete fizijatru na pregled.