Poštovanje,
    Pre mesec dana prilikom CT L-S kičme dijagnostikovano mi je sledeće: U nivou L4-L5 umerena prtruzija i.v. diska dorzomedijalno, bez značajne kompresije na duralnu vreću i u nivou L5-S1 izražena diskus hernia dorzomedijalno i lako dorzolateralno uz značajnu kompresiju na duralnu vreću i delom na korenove nerava levo. Pre toga sam uradio EMG i evocirane potencijale i taj nalaz je kasnije potvrdio CT. Nakon terapije injekcijama bol u leđima i u levoj nozi je dosta smanjen. Neurohirurg mi je preporučio operaciju koju sam ja odbio (za sad). Nakon fizikalne terapije stanje se još popravilo, ali još uvek osećam slabost leve noge, osećaj mravinjanja, pulsirajućeg trnjenja i bola u butnom mišiću i u tetivi i nomogućnost normalnog hoda na prstima (leva noga). Postoji i povremeni bol u leđima naročito pri stajanju i dužem hodanju.
    Da li postoji šansa da mi se stanje popravi bez operacije?