Nedavno sam dobila rezultate MR kičme kojim mi je konsatovana izrazita polidiskopatija slabinskog dela kičmenog stiba sa spondilozom, najizraženije foraminalno desno na L2-3 nivou sa značajnim potiskivanjem izlazećeg L2 korena, kao i izrazito teško suženje levog međupršljenskog otvora na L5-S1 nivou.
    Recite mi da li postoji rešenje za moj problem i da li dolazi u obzir terapija?

    Odgovoreno: 01. 11. 2008.
    • Obavezno pokušajte sa fizikalnim tretmanom koji značajno može poboljšati stanje. Fizijatar će vam propisati fizikalnu terapiju u zavisnosti od tegoba koje imate (bol u kičmi i/ili nozi, otežan hod, smanjenu pokretljivost, slabost mišića i sl.). Ako imate i neurološke simptome (npr. pareza nekog od nerava u nozi, ili smetnje sa mokrenjem), javite se i neurologu i neurohirurgu. Ipak vam savetujem najpre fizikalnu terapiju.