Pre mesec i po dana po povratku sa mora mi se javio bol u donjem delu kičme koji je trajao 10 dana i prestao je. Posle 3 nedelje mi se javio bol u celoj levoj nozi koji kreće od donjeg dela kičme, pa se spušta niz sedalni deo, duž noge pa do pete, nekad boli u predelu kolena, a nekad u predelu zgloba dole na nozi, u svakom slučaju bol je šetajući, nekad ga skoro nema, a nekad me baš boli cela noga i leđa, to toliko dugo već traje da me ometa pri svakodnevnim obavezama, ponekad pomalo i šepam. Bila kod doktora, išla na vežbe i sada čekam termin za dio dinamik koji mi je zakazan za 17 novembar, imaću 10 tretmana, ali do tada ništa mi nije više prepisano, sem beviplexa i meloksikama od kojih mi je sve isto, ali nikakva još terapija u fizikalnoj medicini i pored toliko drugih stvari koje postoje. Uradila sam i rendgen koji nikakve promene nije pokazao, sem malo većeg rastojanja između zadnje dva pršljena u lumbalnom delu leđa za koje mi je doktor rekao da nije ništa ozbiljno, ali nikakvu dijagnozu mi nije dao, to sve se dešavalo u Domu Zdravlja, a doktore tamo nešto i ne zanima što i ne mozete da funkcioniseta normalno dugo vremena, samo da napomenem da imam 58 kg i 32 godine i da sam i ranije imala problema sa kičmom, u stvari sa vratnim delom kičme i to zbog lošeg držanja i spavanja, a nisam nikada ni bila neki sportski tip i uglavnom sam radila sedeće poslove, a pritom sam i pre 10 godina imala 25 kg. više nego sada.
    Izvinjavam se na opširnosti u nadi da ćete mi dati neki konretni odgovor za moj problem.
    Unapred hvala,
    Jelena.

    Odgovoreno: 01. 11. 2008.
    • Termin kada vam je zakazana fizikalna terapija je zaista daleko. Pokušajte da u nekoj drugoj ustanovi počnete sa tretmanom odmah. Osim DD struja na koje čekate postoji još niz drugih procedura sa pozitivnim efektima (npr. sledeća kombinacija: interferentne struje, Impulsno magnetno polje, laser i vežbe). Promenite lekove, postoji široka lepeza antiinflamataronih nesteroidnih lekova (diklofenak, brufen, nimulid, movalis,...), neki od ovih bi vam možda više pomogao nego meloksikam.