Radiografija cervikalne kičme iz 2 pravca: Fiziološka lordoza cervikalne kičme ispravljena sa prelaskom u kifozu. Unkartrotične promene na VC4, VC5. Foramen arcualae atl. apertum.
    Šta sve ovo znači?

    Odgovoreno: 29. 10. 2008.
    • Fiziološka lordoza je prirodna krivina kičme (put unutra) koja postoji na vratnom i krsno-slabinskom delu. Na ovoj radiografiji ta normalna zakrivljenost u vratnom delu je ispravljena i može praviti smetnje tipa glavobolje i bolova u vratu i ramenima. Unkartroza je degenerativni proces na pršljenovima. Opisane promene i njihove posledice mogu se sanirati fizikalnom terapijom.