Poštovani,
    Pre 3 nedelje sam osetila bol u grudima koji se reflektovao do stomaka i u leđima, bila sam kod doktora, uradila ekg, koji je u redu i urin gde je ustanovljeno: albumen 0, leukociti 12-15, eritociti 2-3, pl.epitel-dosta, bakterija-malo. Išla sam kod ginekologa, imala sam povećanu sekreciju, ali rezultat kaže da je bakteriološki ispravan. Zatim, nalaz krvi je bio: urea expc, crea expc, trig-high, uhdl expc, low, ldl-expc, iron-expc.i bila sam kod interniste, ona mi je rekla da imam mlao povećane trigliceride i rekla mi je da redukujem težinu i propisala zdrav način ishrane, da povećam kretanje, inače, sam se ugojila , sad imam 68 kg i visoka sam 162 i ne krećem se dovoljno, mnogo vremena provodim pored računara. Nerviram se, jer ne mogu da nađem posao. Zatim jedno veče sam imala bol s leve strane i otišla u hitnu, doktorka je rekla da sam se uplašila i da popijem malu dozu bromezepama. Radila sam i hormone na štitastu, slobodni tiroksin 15, tsh 2.2 i ft3-3.2, moja doktorka kaže da je sve to u redu, ali ja i dalje osećam bolove u leđima između lopatica i preporučila mi je da odem da pregledam kičmu, jer kaže da je moguće da je ona uzročnik svega, jer mi pomalo trni i leva ruka. Ona kaže da je moguće da je kičma uzročnik svega, jer tako se bol širi u predelu grudi. Inače primetila sam da mi je malo nateklo pored levog pazuha, pa se bojim da nije ono najgore, inače sam jako velik tremaroš u životu. Jako sam nezadovoljna, imala sam jaku nervozu proteklih dana.
    Šta to može biti uzrok ovakvog ponašanja mog organizma?
    Hvala Vam puno unapred

    Odgovoreno: 27. 10. 2008.
    • Jedan RTG snimak vratnog dela kičme može razrešiti dilemu. Vrlo verovatno da se radi o spondilotičnim promenama kičme koje mogu biti jako neprijatne i izazivati tegobe i bolove, ali bez težih posledica po zdravlje. Stanje se može popraviti fizikalnom terapijom ili lekovima iz grupe nesteroidnih antiinflamatornih lekova (npr. Brufen, Diklofenak i sl.). Što se tiče natekline ispod pazuha, trebalo bi da vas pogleda hirurg.