Moj sin ima 9 ipo god.i 35 kg. Često se posle igre ili dužeg pešačenja žali da ga bole pete. Zanima me da li je to bolest i da li treba da odemo kod lekara. Bilo bi od velikog značaja ako bi ste mi i Vi dali neki savet kako da se izborimo sa tim da dete može da se igra bez problema. Inače, nema ravne tabane i često trči, jer se bavi fudbalom i tenisom.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 19. 10. 2008.
    • U tom uzrastu dete intenzivno raste i razvija se. Potrebno je da se bavi normalnom (umerenom) fizikom aktivnošću. Bavljenje sportom je poželjno, ali ne treba preterivati i forsirati dete da aktivno trenira dva sporta ukoliko ga to preterano fizički iscrpljuje. Ako nema deformacija kičmenog stuba, nogu i stopala, ako je dete potpuno zdravo, nemate razloga za brigu. Odaberite udobnu sportsku obuću, i rasporedite fizičku aktivnost.