1. Hematom kolena nakon udarca

    Pitanje broj: #163086

    Pre 10 dana sam udario unutrašnjim delom kolena u šraf traktorske prikolice i, pored toga što je nastupio stravičan bol sve je počelo da otiče i plavi. Lepo su se ocrtavali popucali kapilari otok je postepeno rastao. Momentalno sam otišao doktoru koji mi je prepisao injekcije (Gentamicin V dana) i vakcinu protiv tetanusa sa revakcinacijom (iako rana nije otvorena), kao i Panklav 2x1. Modrica se nakon nekoliko dana povukla, ali otok je i dalje tu. Mogu reći, kao da mi je "iscureo" mišić. Pri pritisku i masaži osećam blagu kvržicu unutra, malo iznad tetive. Bolova nema, ali je zato otok (ili hematom?) i dalje tu. Možete li mi barem okvirno reći na koju dijagnozu moja situacija može da upućuje? .

    Odgovoreno: 14. 08. 2019.

Komentari na pitanje: #163086

    • Već duže vreme imam bolove u levom kolenu, ni lekovi mi više ne pomažu. Počelo je i u stanju mirovanja da boli a pojavila mi se modrica na kolenu a nisam imala nikakav udarac.

    • Poštovana, prošle nedelje sam pao i povredio koleno. Bol nije bio jak, ali posle par dana koleno je počelo da plavi i otiče, pojavio se hematon najpre mali, a sad je već veličine jajeta. Snimio sam rendgen i ortoped kaže da je sve u redu, ali otok je i dalje tu. Rečeno mi je da stavljam hladne obloge i da pijem tablete Serapept. Šta da radim da nestane hematom?

    • Juce sam imala kosarkasku utakmicu I igrala sam svih 40 min a bila sam u izolaciji zbog majke jer mi je imala koronu pa nisam trenirala.Pala sam I Celo telo mi se upalilo a posebno desno koleno koje me je pocelo da boli veceras I to iznenada.Pala sam na utakmici moguce da je zbog toga ali bol je ostar I tesko hodam.Sta da uradim po tom pitanju?Da popijem neku tabletu za bol? Pozdrav,laku noc!

    • Prilikom vožnje skejt a pala sam na koleno i udarila ga znaci na gornjem delu kolena čašice ima maleni otok samo kao da je kost izbačena nateklo ne znam nekako čašica je neravna to uopšte ne boli ali od desne ka levo ima taj prelaz na čašici koji je izbačen.Šta da radim mene to ne boli ni kad se oslonim samo na tu nogu