1. Upotreba kreatina i proteina kao dodatak ishrai sportista

    Pitanje broj: #157272

    Imam 16 godina, bavim se streetworkoutom već 3-4 meseca, želim da počnem da koristim kreatin ili proteine, da li ću imati neke posledice ako uzimam minimalmi količinu?

    Odgovoreno: 08. 12. 2018.
    • Ukoliko ste potpuni zdravi i upotrebljavate kreatin i protein po preporučenim dozama nećete imati nikakvih posledica.
      Preporučena doza kreatina na dnevnom nivou je 5 - 10gr i treba ga konzumirati na prazan stomak. Idealno vreme je jutro, pre doručka ili posle treninga. Izbegavajte kofeinske napitke bar 2 sata pre i posle upotrebe kreatina.
      Protein se dozira u zavisnosti od ukupnog proteinskog unosa na dnevnom nivou. Ukoliko smatrate da imate nekih zdravstvenih problema pre upotrebe se konsultujte sa stručnim licem.