Interesuje me, saznao sam za caj babin zub koji podstice lucenje muskog hormona testesterona. . Imam 22 godine i idem u teretanu. Zanima me posto ne pijem kreatin i nikakve steroide od tih preparata. Koristim whey protein i redovna ishrana naravno. Zanima me da li je pametno da koristim i caj babin zub radi povecanja testetsterona uz to misica i snage. Procitao sam da se caj koristi jedno vreme pa se pravi pauza i sve tako. Pa sam hteo da cujem vase misljenje da li je uopste to dobro posto nisam nasao da moze da izazove nus pojave, jos pise da je dobar za srce, probleme sa stomakom, zatvorom itd. . .

    Odgovoreno: 14. 12. 2018.
    • Poštovani,
      Ukoloko je vaš prirodni nivo testosterona na gornjoj granici ili sredini čaj ili drugi dozvoljeni dodaci vam neće pomoći da podignete nivo testosterona. Ukoliko je testosteron na donjoj granici čaj može biti delotvoran, a koliki će uticaj imati na podizanje nivoa testosterona je individualna stvar. Možete konzumirati bez straha od nus efekata, jer ih nema, ali kao i sa svim drugim napicima, suplementima i hranom ne treba preterivati.