1. Fileri ili botoks za uklanjanje mimičnih bora

    Pitanje broj: #161895

    Želela bih da radim tretman uklanjanja mimičnih bora na čelu i bore izmedju obrva hijaluronskim filerom. Imam 34 godina. Došla sam do dva oprečna mišljenja, a ne znam kog da poslušam.

    Moj dermatolog je stava da ako već zelim da "peglam bore" da to uradim filerima, dok me plastični hirur savetuje da to uradim botoksom. Čak mi kaze da filer ubrizgan u čelo moze da izazove slepilo?

    Želim da cujem Vaše mišljenje.

    Odgovoreno: 15. 04. 2019.
    • Postovana,

      Vaš plastični hirurg je u pravu.

      Ipak, nemoguće je precizno odgovoriti bez detaljnog pregleda, ali pristup i način razmišljanja plasticnih hirurga je pravilan, usmeren i dugoročan, a vremenom će doći i do kombinacije u primeni botoxa i hijaluronskih filera kada se za tim ukaze potreba.

      Ono što je najbitnije za Vas je da odaberete lekara, specijalistu plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije. Svaka medicinska procedura ima svoje komplikacije koje mogu biti i vrlo ozbiljne, zato je neophodno da se odlučite za vrhunskog stručnjaka,

      Srdacan pozdrav,

      Mr sci med dr Dragana Petrovic-Popovic