1. Da li je astma kontraindikacija za estetsku hirurgiju

    Pitanje broj: #163855

    Da li je astma koja se vodi kao teška, odnosno teško kontrolisana i pored upotrebe najkvalitetnijih lekova kontraindikovana za opštu anesteziju radi određenih estetskih intervencija, ili se pak operacije mogu izvoditi uz određene, posebne mere i koje su to opšte mere pripreme koje pacijent mora da obavi? Da li se koristi "drugačija" anestezija, odnosno, kakva su Vaša iskustva po ovom pitanju?

    Odgovoreno: 15. 09. 2019.
    • Koja estetska operacija Vas zanima? U sklopu preoperativne pripreme za svaku operaciju potrebno je uraditi odredjene analize i preglede i tek nakon toga zajedno sa anesteziologom donosimo odluku o operaciji. Mnoge operacije u plastičnoj hirurgiji se izvode u lekalnoj anesteziji ili u kombinaciji loklne anestezije i anaglosedacije tako da Vam nesto više mogu reći kada mi napišete koja operacija je Vama potrebna.