Imam problem sa prekomernom tezinom. Imam 150kg i visinu 160cm. Nemam vidljivih zdravstvenih problema. Pocela sam sa dijetom koju mi je prepisao lekar prosle godine i htela bih pitati dali smem piti xenical tablete da bih pospesila mrsavljenje? Koliko su delotvorne i dali su opasne?

    Odgovoreno: 06. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Xenical je kod nas jedini registrovan lek za lečenje gojaznosti. Apsolutno je efikasan, kako u postizanju gubitka telesne težine, tako i u održanju postignutog gubitka. Potpuno je bezbedan ali je ipak potrebno biti pod redovnim kontrolama lekara. Xenical vas ne oslobađa odgovarajuća dijete, naprotiv.
      ass. Dr milena velojić golubović