Interesuje me vase misljenje o lecenju bolesti stitne zljezde (hasimoto) akupunkturom.

    Odgovoreno: 06. 02. 2010.

Komentari na pitanje: #51988

    • Da li možete da mi objasnite rezultate: moja mama je radila ultrazvuk štitne žlezde, desni lobus promera 1,58×1,74×4 cm, sa izdvajanjem anehogenih nodusa promera do 0,44 cm. Levi lobus promera 2.12×2,34×4,4 cm. Sa izdvajanjem multilokularnog nodusa promera 2,2 cm. Radila je hormone tsh 3,390 ft 3 4,77 ft 4 14,94.

      Internista je šalje kod endokrinologa, da li možete da mi objasnite o čemu se radi?

      Hvala unapred!

    • Sonja Ivanovic 04. 12. 2014.

      Štitasta zlijezda: u fiziološkim granicama, bez patoloških promjena u parenhimu lijevo. Desni lobus - heteroehogeni nodus vel 8 mm. Ne diferenciraju se paraštitaste žđlijezde. Na vratu nema uvećanih lgl i pljuvačnih žlijezda. Tsh - 3.54, ft4 - 11.8.
      Molim vaše mišljenje i objašnjenje.
      Hvala!

    • Postovani, imam hasimoto tireoditis, antitela su veca od 500. . Hormoni stitne su u granicama normale. . Kontrola je tetk u septembru ne koristim nikakvu terapiju vec samo pratim stanje. Medjutim, na ultrayvuk stitne koji sam radila pre nedelju dana pise da je stitna zlezda normakne velicine, normalne ehogenosti i urednog cd signala. . . Levi rezanj uvecan na racun desnog desni lobus. . . 43, 3×12, 2×23, 2mm sa hipoehogenim nodusom 6, 5mm sa kalcifikatima levi lobus 40, 6×15, 2×23, 5 sa hopoehogenim nodusom 7, 8mm sa dva kalcifikata i jednim i jednim hipoehogenim nodusom4, 3mm stimus b. O duz jagularnih lanacaobostrano i u obe natkljucne jame se ne uocabaju promene igl. Da li je ovo nesto sto treba da me zabrinjava, i dal da zakazem pregled pre septembra. . . Unapred hvala. . .

    • Gordana VASIC 16. 05. 2012.

      Postovana doktorko, imam problem sa stitnom zlezdom i poslednji eho nalaz glasi, desni lobus je normalne velicine, homogene nesto grublje eho strukture istimus sirine 9mm, u levom lobusu koji je uvecan izdvaja se heteroehogena, iako hipoehogena formacija promera 34x30mmkoja odgovara konglomeratu sitnih nodusa. Nodus malim delom zahvata istimus sa leve strane. U donje delu nodusa sitne hiperhogene promene sa odjecima, fibrozne promene ili sitni kalcifikati. Molila bih vas da mi date vase strucno misljenje u vezi ovog nalaza i da li je potrebna operacija. Unapred hvala, s postovanjem gordana.

    • Na ultrzvuku štitne žlijezde ustanovljeno mi je da u donjem dijelu polu desnog režnja ima anehogen nodus veličine 9x 6mm a iza njega su dvije manje hipoehogene zone vel. 2 mm i 3mm i ispod njega hipoehogena zona vel. 3 mm. Molim vaše mišljenje i objašnjenje. Hvala

    • Moje deti ima pireraktivni rad zlezde tsh o, ol ft4202 boluje od psm i g80 koliko je ovo stanje opasno za pojavljivanje epi napada i koliko treba da se utopljava

    • jokovic mirosvav 21. 07. 2010.

      Ostranjena mi je stitna zlezda pre tri meseca. Pijem lekove letrox 100 uvecomi se tsx na 13. O8 imam anginu pektoris kao i holesterol i pijem holipan monopril norvasc amidaron i andol.