Postovani doktore, imam 51 god. Pre 5 godina mi se pojavio cvor velicine pacijeg jajeta. Cesto se gusim i ponekad me boli. bila sam kod lekara opste parakse i rekao mi je da je to stitna zlezda krvna slika mi je uredu. Molim Vas objasnite mi sta je to od cega se to pojavilo da li je opasno i kome da se obratim. Hvala unapred

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • Da bi sa sigurnoscu tvrdili da nesto pripada stitastoj zlezdi potrebno je to i dokazati. Tim povodom je nuzno da se obratite endokrinologu koji bi vas pregledao i ako smatra potrebnim indikovao dijagnosticke procedure (ultrazvuk, scintigrafiju, hormonske analize itd) na osnovu kojih bi se razresile sve vase dileme a svakako i naslo adekvatno terapisko resenje.
      Ass.dr Milena Velojic Golubovic