Postovanje Profesore! Nadam se da cete mi uskoro odgovoriti! Moj otac je 1949. godiste i jako je mrsav. Puno jede, ali je sama kost i koza. Vec smo ga vodili kod interniste, gastroenterologa, EKG, rentgen, gastroskopija, analiza krvi na sve i svasta, analiza na okultno krvarenje i nista. Imao je samo blagi gastritis i pio je Controloc. Naglo se promenio kada je ostao kuci, posle privatizacije firme (mada je dobro prosao, jer je dobio otpremninu), poceo je mrsaviti i psihicki se promenio. Nekada je pio iod proslog maja nema pristup alkoholu. Neki priljatelji su spomenuli da mu se proveri stitna zlezda. Sta Vi mislite? Koji je razlog njegovog mrsavljenja i ponasanja? Stalno trazi cigare od slucajnih prolaznika, samo hoce da jede i pije. Ince, nenormalno puno jede. Nista ga ne interesuje,nije uopste uvidjajan. Stalno nervira citavu porodicu i vec nam jako kida zivce i unistava zdravlje. Sta je Vase misljenje? Inace, obratio sam se i psihijatru preko vaseg sajta, ali nisam dobio odgovor. Hvala unapred! Pozdrav!

    Odgovoreno: 23. 04. 2008.
    • Postoje endokrini poremecaji koji mogu usloviti veliki gubitak telesne tezine uz ocuvani i povecani apetit, npr hipertireoza, secerna bolest. Ipak, citajuci vas mejl, vise imam utisak da je kod vaseg oca u pitanju psihicki poremecaj, tako da vam savetujem da ga prvo odvedete kod psihijatra na pregled, pa tek ako se on izjasni negativno, obratite endokrinologu za dalje ispitivanje.
      Ass.dr Milena Velojic Golubovic