Imam 22 godine,lečim se od hipertireoze 4 godine,pijem tiastat 2x1 tabletu,zadnji rezultati su S-TSH:50,00 pmol/mL(3,10-6,80), S-TSH: 0,034mlU/mL(0,27-4,20).Doktorka mi preporučuje lečenje radioaktivnim jodom.Da li je dobro to za mene s obzirom da sam mlada i da nisam radjala

    Odgovoreno: 18. 02. 2008.
    • Bune me oprecne vrednosti TSH koje navodite ali ipak pretpostavljam da se ova prva vrednost odnosi na T3 a druga zapravo na TSH, odnosno da je bolest uprkos primeni tireosupresiva i dalje aktivna( vec 4god.) zbog cega se slazem da je vreme za promenu terapiskog pristupa.Niste ni napisali od kog oblika hipertireoze bolujete jer i od toga zavisi izbor dalje terapije ali obzirom da ste mladi i da niste radjali, mislim da bi za vas ipak prikladniji nacin lecenja bila hiruska ekstripacija stitatse zlezde, osim ako nije u pitanju postojanje toksicnog adenoma koji se primarno leci primenom radioaktivnog J. Ass.dr Milena Velojic Golubovic