Upravo su mi stigli rezultati. Evo ovako: FT4 12,O FT3 5,8 TG 0,90 TG At 1:1212,0 (tu pise pozitivna) zbog neredovnijeg ciklusa uradjeno je i ovo: FSH 4,6 LH 17,0 Prolaktin 430,0 UZ je pokazao: desni rezanj 19x16mm, levi rezanj 17x16mm. Prethodni pregled pokazao je: desni rezanj 14x16mm, levi rezanj 14x15mm. Hipoehogene strukture i nesto grublje gradje prilikom oba pregleda.Majka 30 godina ima uvecane vrednosti TG At. Molim za savet. Sta treba raditi i da li je po ovim rezultatima vec moguce uspostaviti dijagnozu. Hvala unapred

    Odgovoreno: 18. 02. 2008.
    • Niste mi napisali vrednosti TSH ali sto se tice vrednosti FT4 i FT3 one su u referentnom opsegu. Visok titar antitela na Tg ukazuje na postojanje autoimune upale stitaste zlezde koja dugo ne daje nikakve simptome i ne zahteva specificno lecenje (sve dok su vrednosti TSH u referentnom opsegu) vec samo periodicno pracenje od strane endokrinologa. Sto se tice vrednosti FSH i LH niste napisali u kom delu ciklusa su radene posto su referentne vrednosti razlicite za razlicite faze ciklusa.Potrebno je odrediti i vrednosti TPOantitela. Ass.Dr Milena Velojic Golubovic