Bila sam na intravenskom snimanju bubrega i mokracnih kanala i dobila sam nalaz na kome pise da imam diskretnu dilataciju gornje casicne grupe levog bubrega! Zanima me sta to znaci, i treba li se leciti i kako? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Verovatno da postoji neka snetnja u oticanju mokraće iz tog dela sabirnog sistema, a koji je razlog ne bi se moglo reći. Ukoliko nemate nikakve subjektivne tegobe i ako su laboratorijske analize normalne to ne treba da vas brine. Tovam može objasniti i ordinirajući nefrolog, koji će sagledati i ostale nalaze.