Imala sam pijelonefritis, pa me zanima usled cega nastaje jer mi je urino kultura sterilna, da li se vraca i kako to sprijeciti? Unaprijed hvala. . .

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Iz pisma se ne vidi da li ste imali pijelonefritis ili infekciju mokraćnih puteva, pa je teško dati prezizan odgovor. Ako ste imali akutni pijelonefritis i aki je on lečen i izlečen, on se neće ponavljati, a ako je hronični pijelonefrtis, on se može ponoviti. Zato je neophodno da se prethodno utvrdi da li uopšte imate pijelonefritis i koji, ili je samo infekcija recimo donjih partija urotrakta, koja se takodje može ponavljati pogotovu ako postoji neki razlog za to (kamen, stenozaitd) , pa ga treba otkloniti čime se sprečiti i pojavljivanje tih infekcija.