1. Jutarnji sekret tamno smedje boje i bistra tečnost iz nosa

    Pitanje broj: #163100

    Imam problem već duže vreme sa sekretom koji je tamno smeđe boje, pogotovo ujutru kada se probudim i ispljunem. Zbog čestih gnojnih angina koristim razne čajeve za ispiranje grla. U poslednje vreme mi iz nosa, iz čista mira, krene da teče bistra tečnost slanog ukusa.  i to najčesće kada se sagnem. Takodje sam u zadnjih godinu dana imala dva puta bronhitis. Ponekad imam glavobolje, ali nemam alergije. Inače ne duvam nos, pošto nemam u njemu ništa.

    Doktorica opšte prakse mi je rekla da sekret nije iz pluća, da su ona čista, i da je najverovatnije upala sinusa. Išla sam kod pulmologa i radila rtg pluća, i sve je u redu. Da li to može biti upala sinusa i postoji li način da zaustavim curenje ove vode iz nosa?

    Odgovoreno: 20. 07. 2019.

Komentari na pitanje: #163100

    • U poslednje vreme mi iz nosa, iz čista mira, krene da teče bistra tečnost slanog ukusa. i to najčesće kada se sagnem. Nisam imala nikakvih zdrastvenih problema.